Cvičenie doma

Cvičenie doma je skvelá vec

Pri cvičení doma vás neruší niektorí návštevníci, ktorí neprišli cvičiť, ale vykecať sa, nemusíte čakať až sa uvoľní náradie s ktorým chcete cvičiť, môžete si počúvať hudbu, ktorá sa vám páči, nestrácate čas cestou do posilňovne a späť domov … Je toho veľa, jednoducho si krásne cvičíte doma. Samozrejme, že sa nájde aj veľká skupina ľudí, ktorí by fitnesscentrum za domácu posilňovňu v živote nevymenili. Ich asi najväčším argumentom je strata motivácie, ale to už záleží na každom z vás.

Asi ťažko si domov prenesiete celú posilňovňu, ale to ani nemusíte. Aby ste doma mohli kvalitne odcvičiť celé telo, bude vám stačiť pomerne jednoduché cvičebné náradie.
Čo budem potrebovať k domácemu cvičeniu?

pokec

Nastaviteľná lavička
Stojan na drepy, alebo ešte lepšie sa na cvičenie doma hodí dřepařská klietka s nastaviteľnými držiakmi is nastaviteľnou záchranou. V kombinácii s lavičkou tu budete môcť Benčová, čo vám ušetrí veľa peňazí za samomostatnou Benčová lavicu.
Bradlá, ktoré môžete prirobiť do steny alebo na rebriny, na ktoré môžete ďalej primontovať hrazdu na zhyby.
Veľká činka, pre cvičenie doma to nemusí byť priamo olympijská činka za 20000, -. Keď budete pozorne hľadať, na i internete alebo v časopisoch, určite nájdete lacnejší variant. A trúfam si tvrdiť, že podstatne lacnejšie.
Pár jednoručiek – kúpte si také na ktorých pôjdu ľahko meniť kotúče.
Závažia – bez toho by vám boli činky asi k ničomu. Koľko si domov kúpite kotúčov av akých váhach záleží na tom, s akými váhami cvičíte a koľko ich teda budete potrebovať.

A to je všetko. Zdá sa vám to málo. Tak sa skúste zamyslieť, s týmto náradím budete môcť doma cvičiť všetky základné cviky na prakticky všetky partie okrem brucha, na ktoré prakticky žiadne náradie nepotrebujete. Ak neveríte …
Aké cviky zvoliť u cvičenie doma?

Hrudník – benč, šikmý benč, rozpažovanie (v rôznych polohách lavičky), tlaky jednoručkama (rovno aj hlavou hore), kľuky na bradlách, na brade,
Chrbát – mŕtvy ťah, zhyby (nadhmat, podhmat), príťahy veľkej činky v predklone (tiež nadhmatom i podhmatom),
Nohy – drep (môžete skúšať rôznu šírku pozície), čelný drep, mŕtvy ťah s napnutými nohami, výpady, výpony na lýtka v stoji (určite to pri
Ramená – tlaky s jednoručkama, čelné tlaky s veľkou činkou, tlak za hlavou, upažovanie, upažovanie v predklone, predpažovanie, príťahy činky troche šikovnosti zvládnete), výpony v sede (na stehná si položte kotúč alebo veľkú činku), somárov výpony,
Biceps – bicepsový zdvih s veľkou činkou, s jednoručkama, kladivové zdvihy, zdvih o koleno,
Triceps – úzky benč, kliky na bradlách, francúzsky tlak, extenzia s jednoručkou za hlavou (jednou rukou alebo obojručne).

… a to som určite na niektoré cviky zabudol.
Aká je cena za cvičenie doma?

A teraz koľko bude cvičenie doma štát. To záleží aj na tom, ako ste zruční alebo či doma máte nejakého šikovného kutila. Lavičku, klietka, bradlá a hrazdu si totiž pri troche šikovnosti môžete vyrobiť sami. V podstate k tomu stačí materiál a zváračka. V takom prípade sa cena môže dostať aj veľa pod 10 tisíc. Ale aj ak budete kupovať všetko, nemusí byť cena nejako astronomická. Ako som už písal, stačí hľadať a určite nájdete cenovo prijateľnú variantu. Ak sa pozriete na dnešné ceny vstupov do posilňovní, môže sa domáce cvičenie finančne vyplatiť.

Ak ste sa rozhodli zariadiť si domácu posilňovňu nekupujte si rôzne peck – prikrývky alebo nejaké multifunkčné posilňovacie stroje zo supermarketu. Radšej investujte do náčinia, ktoré som spomenul. Tak si vybudujete funkčné silu a kvalitné svaly, ale nezabúdajte, že nič nenahradí tvrdú drinu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s