Intervalový tréning – ideálna pre spaľovanie tukov

Intervalový tréning – ideálna pre spaľovanie tukov

Intervalový tréning je pre tých, ktorí cvičia, jedným z najjednoduchších a tiež najpríjemnejších spôsobov, ako zvýšiť počet cvičení, ktoré urobia za jeden deň. Cvičenie týmto štýlom prebieha tak, že sa najskôr cvičí pri vyššej intenzite a potom sa zvoľna na menšie intenzitu. Celé cvičenie sa tiež robí v kratších intervaloch. Napríklad bežec môže bežať 2 minúty šprintom a následne môže zvoľniť a 5 minút bežať ľahkým joggingom.
Zvyšuje sa na tepovú frekvenciu

Jednou z veľkých výhod intervalového tréningu je, že to pomáha dvíhať tepovú frekvenciu viac, než aká by bola v prípade, že telo cvičí s nižšou intenzitou. Tepová frekvencia tiež zostáva zvýšená, aj keď sme už skončili. To vedie k tomu, že telo spaľuje tuky aj po tréningu.
Zameriavajte sa na veľké svaly

Ak chcete z tréningu mať čo najväčší úžitok, zamerajte sa na veľké svaly, ako sú napríklad tie na nohách alebo chrbtové svaly. Zameranie sa na tieto svaly je efektívna, pretože k tomu, aby mohli správne fungovať, potrebujú tieto svaly viac energie ako ostatné. Keď telo vydá väčšie množstvo energie, bude tiež musieť viac čerpať z tukových zásob, aby tú stratenú energiu nahradilo.
Rob si intenzívne cvičenie ťažšie

Aby bol intervalový tréning naozaj účinný, intenzívnejšie časti cvičenia musí byť náročné. Ak tie ťažšie časti nebudú náročné, celý tréning bude k ničomu.
Necvičte moc dlho

Interval cvičenie by nemal byť dlhší ako 40 minút, čo je dobré pre tých, ktorí napríklad na dlhší tréning ani nemajú dostatok času. Tí, kto cíti, že by im nevadilo cvičiť ďalej, pravdepodobne necvičia pri dosť veľkej intenzite.
Začínajte pomaly

Naučiť sa cvičiť v intervaloch môže zabrať nejaký čas. Väčšina ľudí začína cvičením v rozmedzí medzi nízkymi a stredne intenzívnymi intervaly. Po určitej dobe intenzitu intervalov postupne zvyšujú.
Striedaj rôzne tréningové metódy

Tréningové intervaly pre bežcov alebo cyklistov sú jednoduché, stroje ako rotopedy a kolesá sú ideálne, pretože intenzívnejšie intervaly jednoducho vyžadujú, aby bežali alebo šliapali rýchlejšie. Avšak pre iné druhy cvičenia môžu byť intenzívnejšie intervaly ťažšie. Napríklad tí, ktorí k cvičeniu využívajú tanec, potrebujú nájsť tanečné pohyby, ktoré sú ťažšie a v cvičení zodpovedajú tým intenzívnym intervalom.
Prekonaj vyčerpania

Tréningový plán

Jedna z vecí, v ktorej bude trochu ťažšie uspieť, je, že sa musí cvičiť do tej miery, až sa človek môže cítiť nepohodlne. To znamená, že veľa ľudí to vzdá skoro, pretože je prirodzené, že sa tak nikto cítiť nechce. Preto je dôležité odolať tendenciu vzdať to a stlačiť tlačidlo “štart”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s