Ako si zostaviť svoj vlastný tréningový plán?

Pozrite si naše rady, ako si zostaviť svoj vlastný tréningový plán!

Tréningový plán na mieru od profesionálov!1. Ste začiatočník? Nechajte si radšej zostaviť tréning na mieru. Pamätajte, že je dôležité, aby ste dosiahli precvičenie celého tela. Intenzita Vašich návštev v posilňovni je pravdepodobne na úrovni 2-3x do týždňa. Na začiatok je vždy najlepší full-body tréning (navštevujete fitness menej ako 2 – 3 mesiace) Tak platí zásada, že by ste v tréningu mali precvičiť celé telo!


Tréning by ste nemali deliť na splity, ale každý deň precvičiť čo najviac. Zostavenie Full-Body tréningového plánu je na začiatočníka obtiažne, preto odporúčame obetovať napríklad 10€ mesačne a nechať si ho zostaviť u online trénera.
Doprajte si kvalitný Full-Body tréning a nechajte si spraviť výhodný fullbody tréningový plán


2. Tréningový plán pre pokročilejších tiež nie je na zahodenie. Je vhodný, ak cvičíte dlhšie a ste už zabehnutí. V tom prípade sa oplatí cvičiť split tréningy, v ktorých vždy precvičíte 2 partie, v extrémnych prípadoch 1. Tréning split prebieha tak, že vždy zaradíte na jeden deň 1 veľkú svalovú partiu a 1 malú svalovú partiu. Dve veľké svalové partie počas jedného by znamenali príliš vysoké zaťaženie pre organizmus. Nezostala by Vám energia na odcvičenie v plnej tréningovej intenzite.
Nechajte si zostaviť pokročilý tréningový plán od MyBodyManager!


3. Tréningový plán na chudnutie  pomôže v prípade, že máte problémy s nadbytočným množstvom tuku. Počas tréningov na chudnutie je dôraz kladený najmä na kardio aktivitu a cvičenie s vyššou intenzitou. Aj tréning na chudnutie má svoje špecifiká, ktoré by mal každý zostavovateľ poznať. Dôraz na kardio aktivitu spolu s zmenou v stravovaní dokáže priniesť nevídané výsledky. Začnite chudnúť a sledujte svoj pokrok, opäť Vám v tom pomôže osobný online tréner MyBodyManager.
Advertisements

One response

  1. Pingback: Tréningový plán na objem MAX-OT | Tréningový plán pre každého

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s