FST-7 tréning

FST-7 je ten správny tréning na nabratie svalovej hmoty! Z čoho sa skladá tréning FST-7?

Za touto čím ďalej tým populárnejšou skratkou stojí anglický výraz „Fascia stretching training“. Preložiť by sme to mohli ako „tréning na rozťahovanie fascií“. FST7 tréning je teda špecializovaný na roztiahnutie fascie. Vieme však, čo je fascia? Tá je v množstve prípadov zodpovedná za to, že Vaše svaly nerastú. Ide o obal svalov, ktorý ho drží v určitých limitoch. Práve tréningový plán FST7 je však určený k tomu, aby ste fasciu roztiahli!


FST-7 je tréningový program, ktorý bojuje s obmedzeniami, ktoré prinášajú fascie. FST-7 sa ich snaži roztiahnuť z vnútra.  Deje sa to cvikmi, ktoré opisuje to podivuhodné číslo na konci názvu tohto tréningu. FST-7 tréning pre začiatočníkov je overená metóda a dôkazom toho je aj Jay Cutler, viacnásobný Mr. Olympia.  Za vytvorením tréningu FST-7 stojí ďalšie slávne meno sveta kulturistiky – Hany Rambod.
Podstata FST-7

Na prvý pohľad sa FST-7 ničím nelíši od vášho bežného tréningu. Precvičuje jednotlivé svalové partie ako každý iný deň. Rozdiel prichádza až na konci, kedy je potrebné vykonať 7 sérií cviku s minimálnymi prestávkami (30-60 sekúnd) s doplnením tekutín (cca 50 ml). Účelom týchto záverečných 7 sérií je maximálne napumpovať sval (dostať do neho čo možno najviac vitamínov, minerálov, aminokyselín, kyslíka a samozrejme vody) a spôsobiť jeho šokové zväčšenie, čo vedie k roztiahnutiu už spomínanej fascie. Týchto 7 sérií musí byť intenzívnych, aby sval získal požadované zaťaženie.

Pri FST-7 sú preferované stroje a kladky. Uprednostňuje sa izolovaný cvik. V ideálnom prípade v sede. Cvičí sa s menšími váhami, ako pri bežnom tréningu. Dôležité je najmä absolvovať všetkých 7 sérií s minimálnymi prestávkami. Počet sérií je od 8 – 12, rovnako ako pri bežnom tréningu.

Začnite cvičiť tréning fst-7 s najlepším online trénerom!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s