Ktorý je najlepší proteín?

Neustále počúvame otázky typu “Aký je najlepší proteín”? Takmer neexistuje ideálny proteín, ktorý by vyhovoval všetkým. Preto je dobré vedieť, ako si vybrať správny proteín a kde ho zohnať za najlepšiu cenu. Aké sú zásady pre výber proteínu?

Čo sú proteíny a na čo sú dobré? Poďme sa pozrieť na základnú pointu proteínových prípravkov!

Proteín je základnou stavebnou časticou svalovej hmoty. Ak chcete nabrať svalovú hmotu, môžete trénovať ako tvrdo chcete. Tiež môžete venovať podstatnú časť regenerácii a stravu mať vypiplanú na maximum. Môžete používať najmodernejšie suplementy stimulujúce rast svalov (ako sú rôzne kreatíny, tribulus terrestris a podobne). To všetko povedie k čiastočnému zlepšeniu. Alfou a omegou amatérskeho posilňovania je však mať dostatok proteínov!
Dostatok proteínov znamená len jedno – mali by ste na kilogram váhy prijať minimálne 2g bielkovín. Zaradíte do svojej stravy dostatok mäsa, mliečnych výrobkov, vaječné bielka a iné prirodzené zdroje proteínov. Pri váhe okolo 70 a viac kíl ale nezoženiete pravidelne 140g bielkovín len z jedla. Práve preto existujú proteínové prípravky a proteínové suplementy. Proteínové suplementy sú tým prvým, po čom by mal športovec usilujúce o nárast svalovej hmoty siahnuť. Alfa a omega. Doslova. Úspech sa odvíja od správne zvoleného proteínu a jeho dávkovania.

Výborný článok o výbere proteínov si prečítajte na ako si vybrať správny proteín a pokojne si rovno na tejto istej stránke zostavte tréningový plán.

 

Za veľmi efektívne považujeme tieto dva plány:

Tréning na vyrysovanie pre mužov

Tréning na chudnutie pre ženy

Advertisements

One response

  1. Pingback: Vyhnite sa najčastejším fitness chybám | Tréningový plán pre každého

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s