Tréningový plán na maximálne chudnutie a kondíciu?

Pár týždňov nie je významné množstvo času, ktoré Vám poskytne možnosti na to, ako schudnúť, ale nie je to vylúčené, aby ste dali dole niekoľko kíl. Ak máte disciplínu, môžete stratiť až 4 kg v priebehu dvoch týždňov. Ak budete mať k dispozícii posilňovňu, ktorú má dnes dostupnú naozaj snáď každý, Vaša šanca na chudnutie sa rapídne zvýši. Prečo? Pretože máte viac možností cvičenia a je teda z čoho vyberať. Stále však hrá podstatnú rolu kardio aktivita. Kardiovaskulárny tréning je kľúčový, ak chcete naozaj schudnúť za pár týždňov.

Chodiť do posilňovne a stráviť pár minút na aeróbnych strojoch Vám môže pomôcť, v extrémnejších prípadoch je však tréningový plán na chudnutie koncipovaný tak, aby ste zaberali naplno. Budete pravdepodobne nenávidieť bežecké pásy, eliptické trenažéry, veslárske stroje alebo schodiskové automaty. Avšak toto “zlo” je nevyhnutné, pretože bez neho neschudnete. Vyskúšajte si ten, ktorý Vám najviac vyhovuje a zvyknite si, že kardio aktivita je podstatnou súčasťou tréningového plánu.

Akonáhle ste si vybrali Váš kardio stroj, je na čase, aby ste ho naplno využili. Začnite každé cvičenie s ľahkým 5 minút warm-up rozohriatím a uvoľnite svoje telo. Zvýšite tak vnútornú teplotu. Neskôr zvýšte rýchlosť a záťaž približne na 80% maximálnej záťaže. Takto vydržte po dobu 30 sekúnd. Neskôr prepnite na 50% a vydržte minútu. Ak budete dodržiavať intervalový tréning, nemusíte sa obávať, že ak zvýšite svoj kalorický príjem, mohlo by Vás to ohroziť. Naopak, dostatočný kalorický výdaj je základom správneho tréningového plánu na chudnutie.

Chcete maximálne chudnúť? Využite tréningový plán na kondíciu a spevnenie tela od profesionálov z MyBodyManager!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s